Co způsobuje vlhkost v domě nebo bytě? Poradíme Vám.

  • 0

Co způsobuje vlhkost v domě nebo bytě? Poradíme Vám.

Tags : 

Vlhkost v domě a v bytě

 

Jsou zdi Vašeho domu či bytu vlhké? Kondenzuje na nich voda nebo se tvoří plísně, které jsou škodlivé pro Vaše zdraví? Vlhkost je všude kolem nás, ale lze s ní úspěšně bojovat a trvale ji odstranit pomocí přístroje na odstranění vlhkosti, který Vám rádi poskytneme.

Zdrojů vlhkosti může být celá řada, některé lze odstranit snadno, některé mohou být značně komplikované a nelze je odstranit bez stavebního zásahu do konstrukce domu. Naši odborníci nejprve identifikují, odkud se vlhkost ve Vašem domě vzala a zahájí její efektivní odstraňování.

 

Co způsobuje vlhkost v domě?

 

Nejčastějším spouštěčem vlhkosti v domě jsou různé stavební závady, například netěsnící izolace základů nebo zatékání do střechy. Při výstavbě nebo rekonstrukci jsou používány stavební materiály, jejichž složkou je mimo jiné voda. Jedná se především o betonové směsi, maltu, omítky a lité podlahy, které musí řádně vyschnout, než začne být dům nebo byt používán.

Pokud máte problém s vlhkostí v domě, je možné, že voda vzlíná od základů směrem nahoru a postupně proniká zdivem. K tomuto jevu nejčastěji dochází u starších staveb, které již mají opotřebenou a nefunkční hydroizolaci. Spolu s vodou pronikají do zdiva i soli, které mají podobné destruktivní účinky jako voda. Pokud vlhkost v domě dosáhne takové míry, že vzduch již nedokáže absorbovat více vodních par, nastaruje se proces kondenzace, který celkový dojem vlhkosti ještě umocňuje a v neposlední řadě může dojít ke znehodnocení materiálů a k narušení konstrukce celé stavby.

Voda ve zdech je nebezpečná především v zimě, kdy může promrznout celá konstrukce, čímž se naruší statika celého domu. Specifickým případem jsou pak havárie vodovodního potrubí nebo povodně, kdy dojde k masivnímu nasáknutí zdiva a vysoušecí práce za účelem odstranění vlhkosti je nutné zahájit bezodkladně.

Pokud uvažujete o zatepletní Vašeho domu nebo o výměně oken, je vhodné nejprve zkontrolovat a popřípadě odstranit vlhkost v domě. Stavební úpravy prováděné bez dozoru odborníka mohou paradoxně situaci ještě zhoršit, protože dojde ke snížení přirozeného prostupu nadměrné vlhkosti stěnou. Vlhkost v domě se bude více koncentrovat a může dojít k procesu kondenzace.

 

 

Co způsobuje vlhkost v domě?

 

I v bytě, do nějž nehrozí zatékání vody děravou střechou nebo vsakování vody od základů stavby, může vzniknout problém s vlhkostí vzduchu. Samotný provoz domácnosti má za následek vyšší vlhkost v bytě. Jedná se třeba o časté vaření, žehlení, sušení prádla nebo sprchování v koupelně bez oken, tedy bez možnosti řádně vyvětrat páru. Vlhkost se pak projeví zarosenými okny, zrcadly, v horším případě se začnou tvořit plísně na zdech nebo množit roztoči, kteří mají negativní vliv na lidské zdraví.

 

 

Jak odstranit vlhkost v domě

 

Je vhodné zahájit proces odstranění vlhkosti v domě včas, aby celý problém nedospěl do stádia, ze kterého je jen těžké hledat cestu zpět. Proto se neváhejte poradit a nechat si vypracovat plán, který pomůže odstranit vlhkost v domě zavčas.

Základním způsobem jak odstranit vlhkost v bytě je časté větrání a současně vytápění. Takovéto řešení je energeticky a časově náročné a naše společnost Vám nabízí modernější a efektivnější alternativu.

 

Proč využít služby společnosti Acona s.r.o.?

 

Metod, které mohou být použity proti vlhkosti, je celá řada. Dovolujeme si tvrdit, že námi používaná metoda patří mezi technologicky nejmodernější, nejekologičtější a finančně relativně nenáročné. Jedná se o přístroj na odstranění vlhkosti EDS od švýcarské společnosti EXTRACOM pro vysoušení zdí, jejichž účinnost je ověřena dlouholetou praxí v zemích Evropské unie. Samozřejmostí je pětiletá záruka, kterou zákazníkům poskytujeme včetně pozáručního servisu. Bez rizika! V případě neuspěchu metody vracíme 100% kupní ceny!

Po skončení procesu vysoušení se definitivně zbavíte vlhkosti v domě či bytě a přestane docházet k tepelným a energetickým ztrátám při vytápění Vašeho bydlení. Ve zdi se vytvoří ochranná bariéra, která způsobí, že vlhkost již nebude dále vzlínat, naopak se vsákne zpět do podloží a zdivo získá opět své izolační vlastnosti. Přístroje fungují na principu bezkontaktnosti, bez nutnosti stavebních zásahů a bez použití chemie.

EDS 14 na výrobu elektroosmózy

EDS 14 přístroj na výrobu elektroosmózy

 

 

Chci vyzkoušet účinnou metodu bezkontaktního vysoušení zdiva


Leave a Reply

Máte zájem o měření vlhkosti zdí zcela ZDARMA?