Jak se zbavit plísně na zdi

  • 0

Jak se zbavit plísně na zdi

Plíseň je mikroskopická houba a vyhovuje jí vlhké a teplé prostředí, ale vyskytuje se i tam, kde jsou teploty nižší. Rozmnožuje se sporami a rozrůstáním podhoubí. Spory jsou velmi malé a lehké částečky, které se šíří do okolí. Plísně na zdi se tak mohou nebezpečně šířit. Spory plísní mohou vyvolávat u člověka alergie. Plísně také uvolňují do okolního prostředí plynné látky, které člověk vnímá jako zápach zatuchliny. Tyto látky mohou vyvolávat zdravotní potíže jako podráždění sliznic, pálení v krku a bolesti hlavy.

Odstranění plísní z našich bytů a domů bychom měli věnovat maximální pozornost.

Nejdůležitějším opatřením je odstranění vlhkosti, která je základní podmínkou pro růst plísní. Většinou tento úkol nebývá jednoduchý. Voda se dostává do zdiva z různých příčin a někdy trvá nějakou dobu, než je odhalíme.

Jak odstranit plíseň na zdech v bytě

Plísně v bytech se vyskytují nejčastěji v důsledku nevhodného užívání bytu – nedostatečné větrání a vytápění. Vzdušná vlhkost kondenzuje a vsakuje se do zdí bytů.

Po úpravě užívání bytu a po aplikaci přípravků proti plísním se problém vyřeší.

 

 

Jak se zbavit plísně na zdech v domech

 

Zdrojem vlhkosti v přízemí domů a ve sklepech může být voda, která se dostává do zdiva v důsledku chyb v provedení stavby – zatékání dešťové vody, špatně provedená izolace zdiva, stará a nefunkční izolace, jejímž důsledkem je vzlínání půdní vlhkosti. Samostatnou příčinou jsou havárie, které vznikají náhle a jsou zpravidla také rychle odstraněny. Ale i po nich se ve zdivu může udržet voda, která mizí velmi pomalu.

Vzlínající voda ve zdivu postupuje a dostává se i na povrch, kde ničí malbu a omítku, která postupně opadává. Na vlhké zdi se velmi dobře daří plísním.

 

Jediným možným řešením je odstranění příčiny vlhnutí a to znamená provedení izolace zdiva. Ale jak vložit izolaci do hotového domu a nezpůsobit ještě větší škody? Způsobů je několik – např. podřezání zdiva a následné vložení izolačního materiálu. Zákrok je nesmírně náročný, finančně i stavebně. Dům se stane na určitou dobu neobyvatelným.

Další možností je využití elektroosmózy, která zajistí vysušení zdiva velmi rychle a bez stavebních zásahů. Přístroje EDS 14 se pouze instalují v domě, zapojí do elektrické sítě a vysoušení zdiva okamžitě začne. Vysoušení elektrofyzikální metodou probíhá rychle, během 6 měsíců poznáme rozdíl, k úplnému vysušení zdiva dojde během 2 let.

 

Plísně na zdi

Zbavte se plísně ve Vašem domě


Leave a Reply

Máte zájem o měření vlhkosti zdí zcela ZDARMA?