Sanace vlhkého zdiva

  • 0

Sanace vlhkého zdiva

Tags : 

S problémem vlhkého domu nebo bytu se setkává obrovské množství lidí. Příčiny pronikání vody do zdiva mohou být různé, od havárií vody nebo topení, přes záplavy, až po trvalé zavlhání zdiva z důvodu špatné izolace proti vodě. Není dobré odkládat řešení ani jednoho z těchto problémů. Voda ve stavebním materiálu působí veliké škody, časem může být pobyt v takovém objektu zdraví vysoce škodlivý. Začnou se objevovat plísně na zdi. V neposlední řadě stoupají i náklady na bydlení, neboť takový objekt je třeba více vytápět.

 

Jak zvolit správnou sanaci vlhkého zdiva

Existuje mnoho technologií sanace vlhkého zdiva s různými nároky na majitele nemovitosti a s různou úspěšností. Nejprve je nutné najít příčinu vlhkosti. Tento moment je klíčový. Jestliže přehlédneme pravý důvod vnikání vody do zdiva, nedočkáme se žádoucích výsledků navrženého řešení.

Před sanací zdiva je nejprve dobré si uvědomit, jak dlouho problém s nadměrnou vlhkostí zdiva pozorujeme. Pokud se objeví vnitřní vlhkost náhle, může se jednat o havárii. Je třeba vyloučit možnost poškození vodoinstalace nebo topení ve stěnách i podlahách.

Při vlhnutí vnějšího zdiva musíme prověřit možnost zatékání a odstřikování dešťové vody. Ale největším škůdcem staveb je dlouhodobá kapilární zemní vzlínající vlhkost.

 

Vzlínající vlhkost zdiva

Sanace zdiva postiženého vzlínající vlhkostí je zásadní rozhodnutí, které ale není dobré oddalovat. Destrukční procesy, které voda ve stavebních materiálech způsobuje, postupují velmi rychle a často jsou nevratné. Vnější řešení jako je nanesení sanačních omítek nebo protiplísňových nátěrů problém pouze zakryje. Na majiteli budovy časem stejně zůstane rozhodnutí, jak zdivo zachránit a jakou sanační metodu zvolit.

 

Postatou sanace vlhkého zdiva je vytvoření ve zdivu dodatečné izolace proti vodě. V dnešní době existuje pestrá škála stavebních řešení, kdy se do zdiva vkládá izolační materiál. Bohužel se jedná o velký zásah do stavby samotné, budova a její okolí se promění ve staveniště. Úspěšnost těchto metod je při kvalitním provedení vysoká, ale nároky na finance a náročnost zásahu jsou velké.

 

Sanace zdiva bez stavebních zásahů

Existuje řešení, které je velmi rychlé, účinné a nenáročné na provedení: elektrofyzikální bezkontaktní sanační technologie s přístrojem EDS 14 odstraní vlhkost ze zdi bez stavebních zásahů.

Přístroje EDS využívají princip elektroosmózy, molekuly vody jsou díky slabému elektromagnetickému vlnění přitahovány zpět do půdního podloží. Zbavte se nepříjemné vlhkosti ve zdivu rychle a ekologicky. Garantujeme výrazný pokles vlhkosti do 6 měsíců od instalace. Poskytujeme záruku vrácení 100% ceny, pokud nedojde k poklesu vlhkosti zdiva na požadované hodnoty. Životnost přístroje je minimálně 30 let. Vyřešte svůj problém s nezdravým bydlením rychle a efektivně. Přístroje EDS vám vrátí komfortní bydlení.

 

 

Chci cenovou nabídku ZDARMA


Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Máte zájem o měření vlhkosti zdí zcela ZDARMA?