Vlhké zdivo ve starších budovách

  • 0

Vlhké zdivo ve starších budovách

Tags : 

Vlhké zdivo ve starších budovách je problémem pro mnoho majitelů nemovitostí. Koupíme si chalupu nebo starší domek a první, co musíme řešit, je zpravidla vlhkost v domě. Ptáme se, proč naši předkové tento problém nemuseli řešit? Odpověď jistě není jednoduchá a záleží na konkrétním prostředí, ale pravděpodobně proto, že o vlhkosti věděli a snažili se s ní žít. Nepoužívali beton ani umělé hmoty, sanační omítky, chemické látky, ale využívali přírodní zákony a ctili je.

Pro komfort našeho současného bydlení není představitelné bydlet v domě s hliněnou podlahou, plastová okna dokonale těsní, kolem domu máme betonový chodníček.

Vlhké zdivo v domě vysušte

Zbavit se nepříjemné vlhkosti zdiva nemusí nutně znamenat návrat ke starým materiálům, ale snažit se přiblížit přirozeným podmínkám života. Umožnit vodě v rámci možností přirozenou cestou do domu přicházet a odcházet. Ve starších budovách, na kterých se „podepsali“ předchozí majitelé svými zásahy, to bývá obtížné.

Elektrofyzikální metoda vysoušení zdiva nám může velmi nenásilně pomoci dosáhnout vyváženého stavu s okolní vlhkostí. Vlhké zdivo ve starších budovách tak může být vysušeno pomocí této bezkontaktní metody. Molekuly vody se pod vlivem slabého elektromagnetického vlnění drží v půdním podloží a vlhké zdivo vysychá. Bez použití stavebních zásahů, které mnohdy stav zdiva ještě naruší, bez chemických látek a umělých hmot, které našemu životnímu prostředí nesvědčí.

Nechme se vést zdravým rozumem a vytvořme si příjemné zdravé prostředí, ve kterém se dobře dýchá, nerostou zde plísně ani jiné choroboplodné zárodky. Nesnažme se vlhké zdivo překrývat ani omítkou, ani obložením. Zdi potřebují proudění vzduchu stejně jako my.

Potřebuji poradit


Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Máte zájem o měření vlhkosti zdí zcela ZDARMA?