Vysoušení staveb a vysoušení zdí

  • 0

Vysoušení staveb a vysoušení zdí

Tags : 

Problém jménem vysoušení staveb a vysoušení zdí. Pokud máte zkušenosti s pracemi na novostavbách nebo rekonstrukcích staveb, jistě víte, kolik času je potřeba, aby zdi, podlahy a izolace dostatečně vyschly, a aby se mohlo pokračovat s dalšími stavebními pracemi.

I ve starších objektech může vlhkost způsobovat problémy, podporovat tvorbu plísní, bakterií, nepříjemného zápachu nebo dokonce porušit statiku domu vlivem promrznutí obvodových zdí.

Vysoušení staveb a vysoušení zdí je důležité

Stavba může nasáknout i z důvodu vodovodní havárie, závad na okapových
svodech a z mnoha podobných příčin. Masivní nasáknutí zdí pak způsobují povodně, kdy je potřeba zahájit vysoušení co nejrychleji, aby nedošlo ke zbytečnému prohloubení škod.

Dlouhodobé působení vody na zdi může způsobit rozpad a odlupování omítky, tapet a výmalby, erozi zdiva nebo vznik černých skvrn na zdi. Ze zdravotního hlediska je ve vlhkém prostředí větší pravděpodobnost propuknutí alergie, rýmy či revmatismu.

Samozřejmě můžete použít klasickou a časově náročnou metodu, kdy je vysoušení podporováno jen topením a častým větráním. Tento způsob vysoušení staveb a zdí není příliš efektivní, naopak je náročný na čas a protopenou tepelnou energii (a tím i na finance).

V současné době je na trhu několik metod, kterými lze přirozené vysoušení podpořit a urychlit. Vysoušení staveb by mělo být realizováno s náležitou odbornou péčí a proto lze jen doporučit provedení odborníky.

Proč využít vysoušení staveb a zdí právě od nás?

Společnost ACONA s.r.o. je generálním dovozcem produktů EDS 14 švýcarské společnosti EXTRACOM pro vysoušení zdí. Tyto přístroje fungují na elektrofyzikálním principu.

Celá metoda je zcela bezkontaktní, ekologicky šetrná bez použití chemie a navíc finančně relativně nenáročná. Stavba bude trvale vysušena a to bez jakéhokoliv invazivního stavebního zásahu do zdí nebo základů stavby.

  • Tato metoda vysoušení je ověřena dlouholetou praxí v zemích Evropské unie a nyní je na trhu také v České republice
  • Samozřejmostí je pětiletá záruka, kterou zákazníkům poskytujeme včetně pozáručního servisu
  • 100% garance vrácení pěněz pokud se výsledek neprojeví do 6 měsíců

Kolik mě bude stát elektroosmóza? Kontaktujte nás-

Naše společnost se může prezentovat řadou referencí, mezi nejvýznamější patří instalace systému WDS v roce 2006 do objektu Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně.

Systém  EDS je možné použít i v rodinných domech, sklepích a jiných suterénních prostorách, kde je vlhkost zdí nejčastějším problémem. Vlhkost v budovách může být způsobena řadou příčin a proto je nutné, aby před zahájením vysoušení náš zaměstnanec nejprve analyzoval přesnou příčinu vlhnutí Vaší stavby.

Způsob vysoušení staveb a zdí

Způsob vysoušení zdí, který poskytuje naše společnost, je zcela bezkontaktní, nehlučný a šetrný. Je ohodnocen bezpečnostním certifikátem GS a dokladem neškodnosti elektromagnetického pole pro lidi, zvířata a rostliny EMC. Přesně modulované radiové impulsy vytvoří ve zdivu slabé magnetické pole, které působí na molekuly vody a mění jejich polaritu. Tento proces vytvoří stálou vodní izolaci, díky které se bude zeď trvale vysoušet. Ve zdi se vytvoří ochranná bariéra, která způsobí, že vlhkost již nebude dále vzlínat, naopak se vsákne zpět do podloží a zdivo získá opět své izolační vlastnosti. Nepochybně dojde ke zlepšení kvality Vašeho bydlení. Plísně a zápach zatuchliny se stanou minulostí a měsíční platby za tepelnou energii výrazně poklesnou.

Díky variabilní škále přístrojů, které poskytujeme, můžeme přesně vyhovět Vašim požadavkům a jsme schopni provést vysoušení jak velkých staveb, tak menších objektů. Naše produkty mají rozdílný dosah vysoušení od 7 do 12 metrů, ale na individuální přání lze objednat i výkonnější zařízení. Zákazníkům nedoporučujeme provádět vysoušení staveb a zdí bez odborného poradenství, jelikož nadměrným působením horkého vzduchu může dojít k nemalým škodám! Vhodný typ přístroje a jeho umístění je potřeba konzultovat s našimi odborníky, kteří Vám poradí přímo na místě a zvolí nejvhodnější typ vysoušeče na vysoušení staveb a vysoušení zdí právě pro Váš objekt.

Návrh nejvhodnějšího opatření k vysoušení staveb a zdí Vám bude předložen po prohlídce Vašeho domu odborníkem. Na základě této prohlídky odborník určí nejvhodnější typ přístroje a provede vstupní měření vlhkosti. Přístroj bude umístěn na nejvhodnější instalační místo, aby bylo docíleno co největší efektivity vysoušení. Po šesti měsících bude provedeno závěrečné měření a účinnost systému bude vyhodnocena. Zákazníci obvykle pociťují subjektivní pocit zlepšení životního prostředí a vymizení zápachu zatuchliny již po několika týdnech. Efektivitou našich přístrojů testovaných ve Švýcarsku jsme si jisti, a proto Vám jsme schopni poskytnout garanci vrácení 100% kupní ceny v případě, že by závěrečné měření neprokázalo odstranění nadměrné vlhkosti zdiva z Vaší stavby.

Pokud Vás metoda vysoušení zdí za pomoci elektroosmózy zaujala a chtěli byste si nechat vypracovat plán vysoušení právě pro
Váš dům opravdovými odborníky, neváhejte a kontaktujte nás.

Kolik stojí elektroosmóza?


Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Máte zájem o měření vlhkosti zdí zcela ZDARMA?